oficiální internetové stránky občanského sdružení
Světlá č.p.39, okres Blansko
Kontakt: info@zivemuzeum.cz

Hledáme

Nabídněte nám předměty a stavby do muzea.
Máte doma na půdě nebo ve stodole nějaké staré předměty? Máte nějakou starou dřevěnou i zděnou stavbu – dům, kůlnu, stodolu, včelín atd. a chcete je zachránit?
Prosím, nabídněte je našemu Živému muzeu. Předměty a stavby vyhodnotíme a pokud bude v našich silách je od Vás získat, doplní naše muzejní expozice.

Sháníme staré odrůdy ovocných stromů.
Roste Vám na zahradě nějaký starý ovocný strom? Je možné ze stromu odebrat rouby? Nabídněte nám je, zachováme je v našem muzeum v genofondovém sadu „Stará zahrada“.

Sháníme jakoukoliv dokumentaci k větrným mlýnům ve Světlé, Vanovicích a Drválovicích.
Pokud víte o nějaké staré fotografii, plánu, obrázku, předmětu z mlýna, pamatujete si na nějakou vzpomínku týkající se těchto staveb, prosím, kontaktujte nás.

Sháníme staré fotografie a plány starých staveb z okolí Boskovic, Jevíčka, Kořence (z Malé Hané a Drahanska na Drahanské vrchovině).
Fotografie a plány si okopírujeme a originály vrátíme.

• Bydlíte ve starém domě, má Váš dům ještě nějaké staré části, které pamatují dobu soukromého hospodaření (kůlna, stodola, chlévy, komůrka, krov atd.)?
Pokud ano, rád takový stav zdokumentuje náš etnolog a podle těchto plánů zrekonstruujeme v našem muzeu ty části, které se u převážených staveb nedochovaly.