oficiální internetové stránky občanského sdružení
Světlá č.p.39, okres Blansko
Kontakt: info@zivemuzeum.cz

Pracovní dny a dny otevřených dveří

Objekty ve správě Živého muzea procházejí v současné chvíli rozsáhlými rekonstrukcemi a jsou bohužel v průběhu turistické sezóny nepřístupné návštěvníkům.
Během rekonstrukce se konají tzv. „Pracovní dny“ – dny otevřených dveří, při kterých jsou prezentovány tradiční technologie používané při obnově památek a při nichž můžete kontrolovat náročný proces památkové obnovy.

Termíny pracovních dnů:

  • Vedení Živého muzea se rozhodlo v nejbližších měsících zrušit plánováné pracovní dny. Omlouvám se všem řádným zájemcům. Zrušení termínů bylo vynuceno situací, kdy u předešlých ohlášených termínů pracovních dnů došlo následně k odcizení stavebního materiálu realizační firmě a záležitosti s tím spojené musela šetřit Policie ČR. Z těchto důvodů budou připraveny jen tzv. workschopy. Jejich témata se připravují. Bližší informace u J. Pokorného na tel.: 737 119 676.
PA147917 tesání.jpg
  • Ruční tesání trámu tesařskou sekerou širočinou.

Den otevřených dveří:

  • Dne 1. května 2011 proběhlo zpřístupnění objektu a ukázka archeologického výzkumu v Knínicích u Boskovic čp. 112.


Uvedené termíny se mohou změnit. Sledujte naše webové stránky, případně je vhodné se předem telefonicky nahlásit a domluvit s předsedou organizace (tel.: 737 119 676, Pokorný).

Foto z akce: